VOLEJTE    733 745 666     info  AKTUÁLNĚ

Akné nejčastěji vznikají v případě mastné pleti, ale mohou se objevit při kterémkoliv typu pleti. Typicky se onemocnění objevuje v období adolescence vznikem komedonů, následně může celý proces vyústit do tvorby jizev, pigmentových skvrn a celkově nesourodé textury pleti.

V našem centru estetické medicíny  AMARYLLIS poskytujeme jak přístrojové, tak i manuální ošetření aknózní pleti.

Ošetřovací postup je sestaven vždy individuálně, podle zralosti a typu pleti, jakož i stavu akné, zda se jedná o pleť s  aktivním akné, nebo chceme řešit už "jen"  následky akné v podobě jizviček, pigmentací, barevné nesourodosti pleti apod. Během ošetření používáme výhradně lékařskou  dermokosmetiku. Samozřejmostí je doporučení vhodné kosmetiky na domácí péči.

Přístrojovou léčbu pleti s  AKTIVNÍM akné realizujeme  kalibrovaným pulzním světlem (CPL) prostřednictvím špičkového  certifikovaného lékařského přístroje X LASE.

Vysoko intenzivní polychromatické světelné zdroje (IPL) emitují pulsní světlo v širokém pásu vlnových délek mezi 420 až 1200 nm. CPL je druh IPL, ve kterém se široké spektrum světla upravuje pomocí tzv. cut-off filtrů. Cut-off filtry slouží k zúžení šířky pásma vlnových délek emitovaných tak, aby se selektivně zaměřili na různé struktury v různých hloubkách pleti. CPL technologie aplikovaná přes příslušné cut-off filtry pracuje na principu selektivní fototermolýzy. Emitované světelná energie je absorbována v cílových strukturách, kde se mění na teplo a způsobí destrukci nebo denaturaci cílových molekul (tepelné poškození). Tepelné poškození je však žádoucí reakcí, která vede k následným příznivým dějům, podle toho, jakou problematiku řešíme, a tedy na kterou strukturu / struktury jsme se zacílili. V případě akné jsou cílovými strukturami (chromatofory) Porfyrin a voda. Zahřátí vody způsobuje zahřátí kolagenových vláken, což vyúsťuje do stažení mazových žláz a redukce vylučování mazu, jakož i tvorby nových kolagenových vláken. Zahříváním porfyrinu v těle aknózních bakterií ztrácejí bakterie schopnost množení a dochází k jejich odumírání.

Je třeba absolvovat  několik ošetření, podle závažnosti problematiky, s frekvencí 1x týdně. Před, během i po ošetřovací kúře je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu. Proto je ideální ošetřovací proces absolvovat na podzim a v zimě. Během celé ošetřovací kúry a minimálně 2 týdny po jejím skončení je třeba používat přípravek s ochranným faktorem.

Základní diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru pleti, odlíčení / očištění pleti, jemný peeling, kontaktní emulze, ošetření kalibrovaným pulzním světlem s použitím příslušného cut-off filtru a programu, ošetřující maska, tonizující pleťová voda s kyselinou hyaluronovou (sprejová aplikace), výživné sérum (možnost dokoupení aplikace ampule koncentrátu aktivních látek s příznivým vlivem na léčbu akné), závěrečný ochranný krém. Použitou lékařskou dermokosmetiku vybíráme vždy podle zralosti, typu a problematiky pleti.

Cena ošetření od 1 100,- Kč.

 

Přístrojové ošetření pleti se zhojeným akné (na redukci následků po akné):

Mikrodermabráze je neinvazivní, nechirurgické technika oživení a omlazení kůže, která byla do kosmetické medicíny uvedená v 80-tých letech 20. století. Tato technologie umožňuje prostřednictvím inertních korundových krystalů odstranit odumřelé povrchové buňky pokožky (které ucpávají póry), stimuluje růst nových kožních buněk, nárůst tloušťky vrstvy pokožky, zvyšuje tvorbu elastinových a kolagenových vláken v kůži, zlepšuje dodávku kyslíku tkáním a zlepšuje mikrocirkulaci. Hloubka Mikrodermabraze se volí a reguluje podtlakem podle závažnosti kožního nedostatku. Biostimulační laser proniká do hloubky 8-10 mm, je absorbován buňkami pokožky a kůže, kde se mění na energii, která urychluje metabolické a hojivé procesy.

Základní diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru, odlíčení / očištění pleti, mikrodermabraze s biostimulačním laserem (laser se dá vypnout), ošetřující maska, tonizující pleťová voda s kyselinou hyaluronovou (sprejová aplikace), výživné sérum (možnost dokoupení aplikace ampule koncentrátu aktivních látek s příznivým vlivem na léčbu akné), závěrečný ochranný krém. Použitou lékařskou dermokosmetiku vybíráme vždy podle zralosti, typu a problematiky pleti.

Cena ošetření od 800,- Kč.

Rotující mikrojehelec s 200 velmi tenkými mikrojehličkami z chirurgické oceli způsobuje drobné bodnutí / propíchnutí kůže s frekvencí 5000 bodnutí za 5 minut. K propíchnutí kůže dochází uvnitř dutinky mikrojehelce, kam je kůže vtahována prostřednictvím podtlaku (vakua). Současně působící monopolární radiofrekvence stimuluje regeneraci a remodelaci tkáně a zajišťuje lepší průnik současně aplikovaných koncentrátů aktivních látek - mezokoktejlů. Díky současnému podtlaku s endomasáží je ošetření méně bolestivé a současně probíhá detoxikace tkáně. Principem mikrojhličkového ošetření je tvorba drobných ranek, což stimuluje proces hojení. Proces hojení spočívá v uvolnění růstových faktorů, fibroblasty se přesouvají do oblasti "poškození", tvoří novou mimobuněčnou matrix (hmotu) - novou opěrnou strukturu, kolagen a dochází i tvorbě nových elastinových vláken. Výsledkem je vyplnění hlubokých vrásek, "zapadlých" jizev, reorganizace jizev, zlepšení pružnosti kůže, přeskupení pigmentu - harmonizace barvy pleti, redukce velikosti pórů.

Základního diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru pleti, odlíčení / očištění pleti, jemný peeling, kontraelektroda, ošetření mikrojehličkovou vakuovou radiofrekvencí se současným zapracováním speciálního koncentrátu aktivních látek s příznivým vlivem na léčbu akné, alginátová maska, tonizující pleťová voda s kyselinou hyaluronovou (sprejová aplikace). Použitou lékařskou dermokosmetiku vybíráme vždy podle zralosti, typu a problematiky pleti.

Cena ošetření od 2 700,- Kč.

Mikrodermabraze je neinvazivní, nechirurgické technika oživení a omlazení kůže, která byla do kosmetické medicíny uvedená v 80-tých letech 20. století. Tato technologie umožňuje prostřednictvím inertních korundových krystalů odstranit odumřelé povrchové buňky pokožky (které ucpávají póry), stimuluje růst nových kožních buněk, nárůst tloušťky vrstvy pokožky, zvyšuje tvorbu elastinových a kolagenových vláken v kůži, zlepšuje dodávku kyslíku tkáním a zlepšuje mikrocirkulaci. Hloubka mikrodermabraze se volí a reguluje podtlakem podle závažnosti kožního nedostatku. Biostimulační laser proniká do hloubky 8-10 mm, je absorbován buňkami pokožky a kůže, kde se mění na energii, která urychluje metabolické a hojivé procesy. Střídavé proudy s vlnovými délkami v rozsahu radiofrekvence (RF) se v současné době používají v medicíně pro různé účely. Účinky vyvolané na kolagenu touto technologií jsou vyvolány hlavně teplem, které se tvoří ze střídavého proudu procházejícího biologickými tkáněmi. Zásadou je, že elektřina vždy proudí tkání z výchozího bodu do bodu konečného a v případě střídavého proudu tok nastane v různých směrech. Z toho důvodu jsou vždy potřebné vstupní a výstupní body - vodiče elektrického proudu, které nazýváme elektrody. V závislosti na poloze elektrod mluvíme o monopolárním nebo bipolárním systému. Přístroj MESOTHERM disponuje monopolární systémem - monopolární RF. Monopolární RF dosahuje vyšší hustotu energie a hlubší penetraci (hloubka 5-6 mm). Dosažená cílová teplota v tkáni je 60 - 65 ° C, na povrchu pokožky 40 ° C (bez poškození pokožky díky systému chlazení). Kromě účinků na kolagen RF indukuje revaskularizaci tkáně s následnou optimální obnovou buněčného metabolismu, výrazně zlepšuje všechny příznaky celulitidy, umožňuje optimální hemo-lymfatickou drenáž, zmenšení tukové vrstvy a jiné příznivé účinky. Elektroporace je technika, při které dochází k lokálnímu použití krátkých a intenzivních elektrických impulsů způsobujících propustnost buněčné membrány. Tím dochází k pronikání aplikovaných účinných látek přímo do buňky a zvyšuje se tak vliv těchto látek v tkáni, které je vystaveno tímto podnětem.

Obsah ošetření: podle sestaveného ošetřovacího protokolu.

Počet ošetření závisí na závažnosti stavu a vybraných ošetřovacích metod, ale obecně je třeba  absolvovat 8 až 10 ošetření s frekvencí 1x za 7 až 10 dní.

Cena ošetření: podle sestaveného ošetřovacího protokolu.

 

V našem centru estetické medicíny  AMARYLLIS nabízíme i manuální ošetření aknózní pleti a to:

Základní diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru plati, odlíčení / očištění pleti, chemický peeling, neutralizační směs, výživné sérum, závěrečný ochranný krém.

Cena od 800,- Kč.

Během ošetření používáme výhradně lékařskou dermokosmetiku, kterou vždy pečlivě vybíráme podle zralosti, typu a problematiky pleti. Samozřejmostí je doporučení vhodné kosmetiky na domácí péči.