VOLEJTE    733 745 666     info  AKTUÁLNĚ

Pojmem teleangiektázi se označují povrchové kožní cévy, které jsou viditelné lidským okem a měří v průměru 0,1 - 1,0 mm. Jedná se o rozšířené žilky, kapiláry nebo arterioly. Rozvinout se mohou na podkladě genetické predispozice, při kolagenových cévních poruchách, chronickým poškozením zářením, místní aplikací steroidů. Jejich vznik mohou vyvolat také faktory jako alkohol, estrogen, mohou se rozvinout také na základě poruchy cévní regulace, jako je to např. při růžovce (rosacey). Zvyšující se počet menších cév na obličeji se může projevit také jako erytém (zarudnutí) obličeje. Nejčastěji používanou léčbou založenou na bázi světla jsou v případě cévních lézí laserové zařízení KTP 532 nm, Nd: YAG 1064 nm a zařízení intenzivního pulzního světla (IPL).

V našem centru estetické medicíny Amaryllis používáme na odstraňování rozšířených cévek kalibrované pulzní světlo (CPL) nebo laser (typ Nd: YAG), dvě vysoce účinné technologie, kterými disponuje náš špičkový certifikovaný lékařský přístroj X LASE. CPL má dokonalejší průběh působícího emitovaného pulsu, než mají běžné IPL přístroje a ve srovnání s ostatními IPL systémy dostupnými na trhu se X LASE prokázal jako jeden z nejvýkonnějších.

Laser je monochromatický světelný zdroj (jedna vlnová délka), zatímco intenzivní polychromatické světelné zdroje (IPL) emitují pulsní světlo v širokém pásu vlnových délek mezi 420 až 1200 nm. CPL je druh IPL, ve kterém se široké spektrum světla upravuje pomocí tzv. cut-off filtrů. Cut-off filtry slouží k zúžení šířky pásma vlnových délek emitovaných tak, aby se selektivně zaměřili na různé struktury v různých hloubkách pleti. Obě technologie přístroje X LASE - CPL technologie aplikovaná přes příslušné cut-off filtry jakož i laserový aplikátor (Nd: YAG paprsek) - pracují na principu selektivní fototermolýzy. Emitované světelná energie je absorbována v cílových strukturách, kde se mění na teplo a způsobí destrukci nebo denaturaci cílových molekul (tepelné poškození). Tepelné poškození je však žádoucí reakcí, která vede k následným příznivým dějům. V případě léčby cévních lézí je cílovou strukturou (chromatofory) Porfyrin obsažený v krevním barvivu hemoglobinu. Jeho zahřátím se teplo přenáší na okolní cévní stěnu, a tak jsou abnormální cévy teplem zničeny.

Pro optimální výsledek je třeba absolvovat několik ošetření s frekvencí 4 až 6 týdnů. Je důležité uvědomit si, že ošetření nezabrání rozvoji nových cívek. Před, během i po ošetřovací kúře je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu. Proto je ideální ošetřovací proces absolvovat na podzim a v zimě. Během celé ošetřovací kúry a minimálně 2 týdny po jejím skončení je třeba používat přípravek s ochranným faktorem minimálně SPF 30.

Během ošetření používáme výhradně lékařskou dermokosmetiku, kterou vždy pečlivě vybíráme podle zralosti, typu a problematiky kůže. Samozřejmostí je doporučení vhodné pleťové nebo tělové kosmetiky na domácí péči.

CPL: Základní diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru (v případě ošetřování obličeje), odlíčení / očištění pokožky, jemný peeling (v případě ošetřování obličeje), kontaktní emulze Aquagate, ošetření kalibrovaným pulzním světlem s použitím příslušného cut-off filtru a programu, ošetřující maska (v případě ošetřování obličeje), tonizující pleťová voda s kyselinou hyaluronovou - sprejová aplikace (v případě ošetřování obličeje), výživné sérum plus možnost dokoupení manuálního zapracování ampule koncentrátu s obsahem aktivních látek s příznivým účinkem na redukci rozšířených cévek (v případě ošetřování obličeje), závěrečný ochranný krém.

Laser: Základní diagnostika pleti s použitím profesionálního analyzátoru (v případě ošetřování obličeje), odlíčení / očištění pokožky, ošetření laserem, uklidňující sérum.

Cena ošetření CPL od 600,- Kč.

Cena ošetření laserem od 500,- Kč.