VOLEJTE    733 745 666     info  AKTUÁLNĚ

Pigmentové skvrny mohou být různého původu. Vznikají především v důsledku slunečního záření a photoagingu, známé jako stařecké skvrny, kdy se obvykle objevují na místech nejvíce vystavených slunečnímu záření. Pigmentové skvrny mohou vzniknout také u těhotných žen v důsledku výrazných hormonálních změn, při hormonálních změnách jiného původu, při vystavení se slunečnímu záření během užívání fotosenzibilizujících látek, jakými jsou např. některá antibiotika, hormonální přípravky apod. Pigmentové skvrny mohou být povrchové (epidermální), nebo se nahromaděný melanin nachází v hlubokých vrstvách kůže, případně se jedná o kombinaci.

V našem centru estetické medicíny AMARYLLIS řešíme problematiku pigmentací kalibrovaným pulzním světlem (CPL) nebo laserem (typ Nd: YAG) prostřednictvím špičkového certifikovaného lékařského přístroje X LASE, případně chemickým peelingem. Způsob volíme individuálně, dle typu, charakteru, rozsahu pigmentací.

  • Odstraňování pigmentových skvrn kalibrovaným pulzním světlem (CPL) přístrojem X LASE - CPL má dokonalejší průběh působícího emitovaného pulsu, než mají běžné IPL (intenzivní pulsní světlo) přístroje a ve srovnání s ostatními IPL systémy dostupnými na trhu se X LASE prokázal jako jeden z nejvýkonnějších.
  • Laserové odstraňování pigmentových skvrn přístrojem X LASE - typ paprsku Nd: YAG v přístroji X LASE je laser s nejlepším bezpečnostním profilem a lze jej bez větších obav použít i v případě tmavé pokožky. Lze jím odstranit i hlubší pigmentové skvrny (dermální).

Laser je monochromatický světelný zdroj (jedna vlnová délka), zatímco intenzivní polychromatické světelné zdroje (IPL) emitují pulsní světlo v širokém pásu vlnových délek mezi 420 až 1200 nm. CPL je druh IPL, ve kterém se široké spektrum světla upravuje pomocí tzv. cut-off filtrů. Cut-off filtry slouží k zúžení šířky pásma vlnových délek emitovaných tak, aby se selektivně zaměřili na různé struktury v různých hloubkách pleti. Obě technologie přístroje X LASE - CPL technologie aplikovaná přes příslušné cut-off filtry jakož i laserový aplikátor (Nd: YAG paprsek) - pracují na principu selektivní fototermolýzy. Emitované světelná energie je absorbována v cílových strukturách, kde se mění na teplo a způsobí destrukci nebo denaturaci cílových molekul (tepelné poškození). Tepelné poškození je však žádoucí reakcí, která vede k následným příznivým dějům, podle toho, jakou problematiku řešíme, a tedy, na kterou strukturu / struktury jsme se zacílili. Případě odstraňování pigmentových skvrn je cílovou strukturou (chromatofory) pigment kůže - melanin.

Pro úspěšnou léčbu mohou být nutné 2 až 4 ošetření, s odstupem 4 až 6 týdnů. Před, během i po ošetřovací kúře je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu. Proto je ideální ošetřovací proces absolvovat na podzim a v zimě. Během celé ošetřovací kúry a minimálně 2 týdny po jejím skončení je třeba používat přípravek s ochranným faktorem minimálně SPF 30.

Cena ošetření od 600,- Kč.

  • Odstraňování pigmentových skvrn chemickým peelingem - depigmentační povrchový lékařský peeling ALPHA PEEL je zaměřen speciálně na problémy způsobené slunečním zářením a na nadměrnou pigmentaci. Proniká do pigmentových buněk pokožky (melanocytů) a účinně redukuje nežádoucí zbarvení. Je vhodný pro všechny typy pleti na redukci pigmentových skvrn, povrchovou melazmu a pozánětlivé pigmentace. APLHA PEEL je určen výhradně pro profesionální péči rukama zkušeného odborníka.

Hlavní účinnou složkou v lékařském peelingu ALPHA PEEL je kyselina mandlová, alfa hydroxykyselina, v inovovaném světě kosmetiky používaná pro své významné exfoliační, antibakteriální a antioxidační vlastnosti. V důsledku těchto vlastností ALPHA PEEL výrazně napomáhá buněčné obnově epidermis a zároveň stimuluje tvorbu kolagenních vláken v dermis. Kyselina mandlová narušuje „kontaktní můstky“ mezi odumřelými buňkami epidermis, díky tomu dochází k jejich uvolnění a odloučení od kůže. Tento typ peelingu je k pleti šetrnější a je možné jej aplikovat i na tmavší typ kůže.

Doporučený počet ošetření je 4 až 6, s frekvencí 1x za 2 týdny. Olupování (exfoliace) je individuální a může trvat 1 až 4 dny. Před, během i po ošetřovací kúře je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu. Po ošetření je třeba používat hydratační přípravek s ochranným faktorem minimálně SPF 30. Podrobně Vás o domácí péči o pokožku, a to jak před tak i po ošetření chemickým peelingem, budeme informovat.

Cena ošetření od 820,- Kč.