VOLEJTE    733 745 666     info  AKTUÁLNĚ

Nadměrné ochlupení obličeje nebo těla je při našich kulturních normách velmi stresující faktor. Naštěstí dnešní doba nám poskytuje mnoho způsobů, jak se nežádoucího ochlupení zbavit. Ochlupení může být odstraněno téměř z každé části těla. Nejčastějšími oblastmi ošetření jsou u žen - podpaží, linie bikin, nohy, obličej a u mužů - hrudník, záda, ramena, krk a uši.

Každý, kdo by si přál zbavit se trvale nežádoucího ochlupení, může být považován za kandidáta pro epilaci  kalibrovaným pulzním světlem (CPL) či laserem (typ Nd: YAG), které v našem centru estetické medicíny  AMARYLLIS realizujeme prostřednictvím špičkového certifikovaného lékařského přístroje X LASE.

  • Kalibrované pulsní světlo (CPL) -  má dokonalejší průběh působícího emitovaného pulsu, než mají běžné IPL (intenzivní pulsní světlo) přístroje a  ve srovnání s ostatními IPL systémy dostupnými na trhu se X LASE prokázal jako jeden z nejvýkonnějších.

Laser je monochromatický světelný zdroj (jedna vlnová délka), zatímco intenzivní polychromatické světelné zdroje (IPL) emitují pulsní světlo v širokém pásu vlnových délek mezi 420 až 1200 nm. CPL je druh IPL, ve kterém se široké spektrum světla upravuje pomocí tzv. cut-off filtrů. Cut-off filtry slouží k zúžení šířky pásma vlnových délek emitovaných tak, aby se selektivně zaměřili na různé struktury v různých hloubkách pleti. Obě technologie přístroje X LASE - CPL technologie aplikovaná přes příslušné cut-off filtry jakož i laserový aplikátor (Nd: YAG paprsek) - pracují na principu selektivní fototermolýzy. Emitované světelná energie je absorbována v cílových strukturách, kde se mění na teplo a způsobí destrukci nebo denaturaci cílových molekul (tepelné poškození). Tepelné poškození je však žádoucí reakcí, která vede k následným příznivým dějům, podle toho, jakou problematiku řešíme, a tedy, na kterou strukturu / struktury jsme se zacílili. V případě odstranění ochlupení je cílovou strukturou (chromatofory) pigment chloupků - melanin. Emitované světelná energie je v něm absorbována a mění se na teplo, které ničí chloupky v růstové fázi.

Výsledek ošetření předurčuje několik faktorů, jako jsou individuální typ pleti, barva chloupků i jejich tloušťka. Užívání některých léků a hormonální nerovnováha se stimulačním účinkem na růst chloupků mohou omezit efekt permanentního odstranění ochlupení. Ideální klient má realistická očekávání, normální endokrinní status (normálně fungující systém žláz s vnitřní sekrecí), hrubé tmavé chloupky a světlou barvu pleti. Laserové i CPL ošetření je mnohem účinnější, pokud je pigmentovaný vlas spolu s folikulem (vlasovou cibulkou). Proto se klientům doporučuje  chloupky nevytrhávat, neodstraňovat voskem 6 týdnů před ošetřením. Před ošetřením (přibližně 24 hodin) je třeba chloupky oholit (žiletkou).

Obecně se počet ošetření pohybuje kolem 5 - 7, realizovaných v 1 až 3 měsíčních intervalech. Před, během i po ošetřovací kúře je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu. Proto je ideální ošetřovací proces absolvovat na podzim a v zimě, resp. ho stihnout do letní opalovací sezóny. Během celé ošetřovací kúry a  minimálně 2 týdny po jejím skončení je třeba používat přípravek s ochranným faktorem. Výběr použité metody závisí především na fototypu pleti a velikosti ošetřované plochy.

Cena ošetření se odvíjí od velikosti ošetřované plochy.

  • Radiofrekvenční jehla - V citlivých oblastech těla a tváře lze použít přístroj  SPOTLESS, který dokáže jako jediná odstranit  i světlé chloupky.

Cena ošetření od 780,- Kč