VOLEJTE    733 745 666     info  AKTUÁLNĚ

Nadměrné ochlupení obličeje nebo těla je při našich kulturních normách velmi stresující faktor. Naštěstí dnešní doba nám poskytuje mnoho způsobů, jak se nežádoucího ochlupení zbavit natrvalo. Ochlupení může být odstraněno téměř z každé části těla. Nejčastějšími oblastmi ošetření jsou u žen - podpaží, linie bikin, nohy, obličej a u mužů - hrudník, záda, ramena, krk a uši.

Každý, kdo by si přál zbavit se trvale nežádoucího ochlupení, může být považován za kandidáta pro epilaci kalibrovaným pulzním světlem (CPL) či laserem (typ Nd: YAG), které v našem centru estetické medicíny Amaryllis realizujeme prostřednictvím špičkového certifikovaného lékařského přístroje X LASE. CPL má dokonalejší průběh působícího emitovaného pulsu, než mají běžné IPL (intenzivní pulsní světlo) přístroje a ve srovnání s ostatními IPL systémy dostupnými na trhu se X LASE prokázal jako jeden z nejvýkonnějších.

Laser je monochromatický světelný zdroj (jedna vlnová délka), zatímco intenzivní polychromatické světelné zdroje (IPL) emitují pulsní světlo v širokém pásu vlnových délek mezi 420 až 1200 nm. CPL je druh IPL, ve kterém se široké spektrum světla upravuje pomocí tzv. cut-off filtrů. Cut-off filtry slouží k zúžení šířky pásma vlnových délek emitovaných tak, aby se selektivně zaměřili na různé struktury v různých hloubkách pleti. Obě technologie přístroje X LASE - CPL technologie aplikovaná přes příslušné cut-off filtry jakož i laserový aplikátor (Nd: YAG paprsek) - pracují na principu selektivní fototermolýzy. Emitované světelná energie je absorbována v cílových strukturách, kde se mění na teplo a způsobí destrukci nebo denaturaci cílových molekul (tepelné poškození). Tepelné poškození je však žádoucí reakcí, která vede k následným příznivým dějům. V případě odstranění ochlupení je cílovou strukturou (chromatofory) pigment chloupků - melanin. Emitované světelná energie je v něm absorbována a mění se na teplo, které ničí chloupky v růstové fázi.

Odpověď na ošetření předurčuje několik faktorů, jako jsou individuální typ pleti, barva chloupků i jejich tloušťka. Užívání některých léků a hormonální nerovnováha se stimulačním účinkem na růst chloupků mohou omezit efekt permanentního odstranění ochlupení. Ideální klient má realistická očekávání, normální endokrinní status (normálně fungující systém žláz s vnitřní sekrecí), hrubé tmavé chloupky a světlou barvu pleti. Současné technologie bohužel nejsou úspěšné pro trvalé odstranění bílých a jemných chloupků (tvrdé bílé chloupky lze odstranit radiofrekvenční jehlou). Laserové i CPL ošetření je mnohem účinnější, pokud je pigmentovaný vlas spolu s folikulem (vlasovou cibulkou). Proto se klientům doporučuje chloupky nevytrhávat, ani n eodstraňovat voskem 6 týdnů před ošetřením. Před ošetřením (přibližně 24 hodin) je třeba chloupky oholit (žiletkou).

Obecně se počet ošetření pohybuje kolem 5 až 7, realizovaných v 1 až 3 měsíčních intervalech, v závislosti na ošetřované oblasti. Před (alespoň dva týdny), během i po ošetřovací kúře (alespoň 2 týdny) je třeba zabránit vystavování ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, zda umělému opalování v soláriu a používat krém s ochranným faktorem minimálně SPF30. Ideální je ošetřovací proces absolvovat na podzim a v zimě, resp. ho stihnout do letní opalovací sezóny.

Výběr použité metody závisí především na fototypu pleti a velikosti ošetřované plochy.

Cena ošetření se odvíjí od velikosti ošetřované plochy.

V oblasti obličeje se jedná o malé plochy a v úvahu přichází jako CPL tak i laserová epilace.

V případě těla se může jednat o malé, střední a velké plochy a lze také použít CPL i laser.